460 bin kişi başvurmuştu kuralar yarın çekilecek

DUYGU ERDOĞAN – Geçen yıl yoğun ilgi ile yapılan başvurularda, 461 bin 361 vatandaş talep iletmişti. Projenin 2 bin 894 bağımsız bölümden oluşan ilk iki etabının kuraları çekiliyor. Hak sahipleri 4 Mayıs’ta (yarın) noter huzurunda canlı yayınla belirlenecek. 

Yenişehir Evleri Projesi’ne, İstanbul’da ikamet eden ve ilk evini alacak vatandaşların müracaat ettiğini hatırlatan Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, “Vatandaşımızın büyük teveccüh gösterdiği projemizde beklenen kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Büyük bir kent vizyonuyla mahalle kültürünü yansıtan, yatay mimari anlayışıyla tasarladığımız, 10 etaptan oluşan projemizin 2 bin 894 bağımsız bölümden oluşan ilk iki etabını hak sahipleriyle buluşturuyoruz” dedi.

Gençlere özel kontenjanlar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin projede özellikle gençlerin, engelli, şehit ve gazi yakınlarının da ev sahibi olmasını istediğini vurgulayan Erdem, “Toplam konut sayısında engelli vatandaşlarımıza yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere ise yüzde 20 kontenjan tanıdık” dedi. Projede peşin alıma yüzde 25 indirim yapılacak. 24, 36, 48 ve 60 ay vade seçenekleri de var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x